Remo-Land, ul. Drewnowska 47a/6, 91-002 Łódź

Sufity podwieszane Łódź

Sufit podwieszany to lekka konstrukcja sufitu poniżej stropu zazwyczaj składająca się z płyt gipsowo-kartonowych oraz aluminiowych profili. Aluminiowe profile pomagają utrzymać stabilność, zapewniając nie tylko solidne wsparcie dla płyt, ale i umożliwiając precyzyjne dopasowanie sufitu do różnych kształtów i wymiarów pomieszczenia. Funkcja użytkowa sufitu podwieszanego to nie tylko efektywne maskowanie instalacji, lecz także doskonała izolacja akustyczna. Ponadto takie sufity są również elementem dekoracyjnym umożliwiającym kreatywną aranżację wnętrza Sufit podwieszany z wykorzystaniem oświetlenia LED to nie tylko sposób na nadanie wnętrzu charakteru, ale i zapewnienie efektywnego i energooszczędnego oświetlenia. Obecnie, coraz więcej osób podejmuje decyzję o zamontowaniu sufitów podwieszanych.

Sufity podwieszane kasetonowe

Podwieszane sufity kasetonowe są proste i praktyczne. Wystarczy stworzyć solidną konstrukcję z profili aluminiowych i precyzyjnie ją wypoziomować. Następnym etapem jest ułożenie lekkich płyt o standardowych wymiarach 60 × 60 cm, aby uzyskać estetyczny i oryginalny efekt. Taki sufit jest wytrzymały, gwarantuje szybki montaż oraz pozwala zminimalizować zapylenie pomieszczenia podczas prac wykończeniowych, co z pewnością docenią osoby zmagające się z alergią czy astmą. Różnorodność profili, takich jak A, E oraz X umożliwia dopasowanie systemu do potrzeb i stylu wnętrza. Kolejną istotną zaletą takich sufitów jest łatwy demontaż i modyfikacja. Dzięki temu można bezproblemowo zdemontować fragment sufitu, by dodać nowe elementy, takie jak np. klimatyzacja.

Montaż sufitu podwieszanego

Montaż sufitu podwieszanego jest dość prosty, choć wymaga precyzji oraz specjalistycznego sprzętu, dlatego wykonania sufitu podwieszanego zazwyczaj nie powinniśmy podejmować się samodzielnie. Lepiej powierzyć to zadanie fachowcom. Przed przystąpieniem do montażu sufitu podwieszanego zaleca się precyzyjne wymierzenie powierzchni oraz staranne zaplanowanie rozmieszczenia paneli sufitowych:

  • kolejnym etapem jest precyzyjne przymocowanie profili do sufitu, które stworzą solidną ramę konstrukcyjną. Tutaj ważne jest użycie profesjonalnej poziomicy laserowej gwarantującej zachowanie jednolitego poziomu i precyzyjny montaż.
  • następnym etapem całego procesu jest umieszczenie wieszaków w suficie lub odpowiednie dokręcenie prętów mocujących do solidnych drewnianych podpór. To one stanowią istotną część konstrukcji. Na takich wieszakach lub prętach rozkłada się główny ciężar, gwarantując stabilność i bezpieczeństwo całego sufitu,
  • zakładamy profile główne (CD) z profilami poprzecznymi,
  • po zakończeniu montażu szkieletu sufitu podwieszanego przystępujemy do etapu mocowania płytek sufitowych.

Coraz więcej osób decyduje się również na gotowe sufity podwieszane jako praktyczny i estetyczny element aranżacji wnętrz umożliwiający szybkie i łatwe uzupełnienie przestrzeni mieszkalnej.


Szukasz najlepszego partnera do prac remontowych?