Remo-Land, ul. Drewnowska 47a/6, 91-002 Łódź

Remonty łazienek Łódź

Łazienka jest dla wielu ważnym miejscem w domu. By czuć się w niej komfortowo, należy zadbać o to, by była zarówno piękna, jak i funkcjonalna. Zatem nic dziwnego w tym, że jest to jedno z najczęściej remontowanych wnętrz. Jak dobrze zaplanować remont łazienki, aby przebiegł szybko i bezproblemowo?

Ile kosztuje remont łazienki?

Zanim zaczniemy remont łazienki, należy dokładnie przemyśleć nasze oczekiwania i zaplanować budżet. Remont mieszkania nie sprowadza się jedynie do wymiany starych elementów na nowe; często wiąże się też z koniecznością przeróbek instalacji wodno-kanalizacyjnych, zmiany rozmieszczenia urządzeń sanitarnych czy nawet montażu nowych ścianek działowych. Koszt remontu łazienki zależy m.in. od jej rozmiarów, elementów wykończeniowych i wynagrodzenia dla ekipy remontowej.

Fachowe remonty łazienek

Meble łazienkowe, płytki, toalety, wanna, brodzik, baterie, oświetlenie – to niektóre z elementów wyposażenia łazienki, które trzeba uwzględnić, projektując wymarzone wnętrze. Warto skorzystać z usług fachowców, którzy pomogą odpowiednio dobrać materiały oraz sprawią, że remont będzie przeprowadzony właściwie.

Profesjonalna firma remontowo-budowlana przed rozpoczęciem prac pomoże zaplanować układ pomieszczenia, dobierając elementy aranżacji do potrzeb użytkowników. Ważne jest określenie zakresu remontu łazienki, np. na jaki rodzaj toalety się decydujemy – stojącą czy podwieszaną? Istotny jest też wybór między kabiną a wanną: w małych łazienkach warto postawić na prysznic. Ostatecznie, celem jest stworzenie nie tylko eleganckiej, ale i funkcjonalnej łazienki, która spełni oczekiwania wszystkich domowników.

Żegnajcie stare płytki!

Rozpoczynając remont łazienki, pierwszym krokiem powinno być skucie starych płytek z podłogi i ścian. Konieczne jest też odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Odbiegające od normy krzywe ściany i nierówne podłogi muszą zostać wyrównane przed położeniem nowych płytek. Do tego można wybrać jedną z dwóch metod: naniesienie tynku cementowego lub ułożenie suchego tynku. Tynkowanie rozpoczyna się od gruntowania powierzchni, po czym kolejnego dnia aplikuje się odpowiednią zaprawę. Konieczne jest odczekanie kilku dni przed położeniem płytek. Alternatywą jest zastosowanie suchego tynku. W takiej sytuacji używa się płyt, np. gipsowo-kartonowych, które można przykleić bezpośrednio do ścian lub zamontować na specjalnym stelażu. Po zerwaniu płytek fachowiec przystępuje do prac na podłodze.

Elektryka w łazience? Potrzebny fachowiec!

Przy instalacji elektrycznej w łazience, ze względu na obecność wilgoci i kontakt z wodą, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie poprowadzenie i zabezpieczenie instalacji. Gniazda wtyczkowe używane w łazience powinny być bryzgoszczelne, mieć hermetyczną obudowę i styk ochronny. Ich instalację rekomenduje się w odległości nie mniejszej niż 60 cm od krawędzi wanny lub wolnostojącej kabiny natryskowej. To bardzo ważne środki bezpieczeństwa, które zminimalizują ryzyko np. wyładowań elektrycznych w wilgotnym środowisku.

Wymarzona łazienka musi mieć również odpowiednie oświetlenie. W wielu łazienkach brakuje okien, co sprawia, że sztuczne oświetlenie jest niezbędne. Możliwości jest sporo – od instalacji pojedynczego źródła światła przez punktowe oświetlenie halogenowe/reflektorowe w obniżonym suficie aż do oświetlenia bocznego na ścianach.


Szukasz najlepszego partnera do prac remontowych?